Lovci a zberači: Koniec ilúzie

Autor: Konstantin Pavlík | 22.2.2011 o 20:08 | (upravené 26.2.2011 o 21:50) Karma článku: 5,77 | Prečítané:  1360x

Prvá časť seriálu a fungovaní vzťahov z pohľadu muža, alebo "Ak to chceš, tvár sa že to nechceš. Čím viac to chceš, tým viac sa tvár že to nechceš."

Časť prvá. Koniec ilúzie

Doba sa mení

Nebudem rozoberať bláboly okolo Darwinovej teórie a vývoju človeka ako takého.
Ja zrejmé aká bola úloha žien a mužov v jednotlivých obdobiach vývoja ľudskej spoločnosti. Tá pôvodná, ktorú vraj máme v génoch dodnes, hovorí o tom, že úlohou mužov bolo starať sa o primárne potreby - ako bol lov zvierat a fyzická ochrana rodiny, až po zabezpečenie najlepších génov pre zdravé potomstvo.

Naopak, poslaním žien bolo starať sa o to aby nevyhasol oheň v krbe, variť nejaké tie pokrmy a vychovávať potomstvo. Postarali sa tak o pocitové zútulnenie tohto divokého sveta. Áno, vraj sú tieto gény stále v nás a podľa toho svet aj funguje.

Sú v nás, to je pravda, ale vzťahy medzi mužmi a ženami dnes fungujú úplne inak. Ak chcete dosiahnuť úspech – tj. ženu ktorú chcete, je potrebné sa týmto zmenám prispôsobiť. A toto prispôsobenie zahŕňa až také radikálne veci ako zaprenie vlastného rodu a génov.

Poďme si vysvetliť prečo:

 

Ak to chceš, tvár sa že to nechceš. Čím viac to chceš, tým viac sa tvár že to nechceš.

Ženy majú rady hry. To zahŕňa aj hry so vzťahmi a túto milujú úplne najviac. Hrajú ju všetky vždy a za každých okolností, bez ohľadu na to či si si toho vedomý alebo nie. Pre nás spočíva v umení neprejavovať aktívny záujem o ženu, ak máme o ňu záujem. Vychádzame z pochopenia a prijatia výroku, že ženy sú lovci a muži zberači.
Tj. ženy nepotrebujú loviť to, čo sa im samo ponúka, majú na viac a chcú využiť svoje zbrane najlepšie ako vedia.

Narovinu povedané – ak sa budeš držať Tvojej „vrodenej“ úlohy lovca, budeš svinským krokom vystrelený za hradby dostupnosti a pre danú ženu si okamžite STÍHAČ.
Vtieravý, úchyl, otravný a bohviečo ešte...
Nijaká výnimka neexistuje. Ženy sú lovkyne a my sme lovení, nie naopak. Bodka.

Tento systém nie je možné oklamať, akokoľvek sa budeš presviedčať že si lovec, samec a poriadny bujak. Môžeš si síce pomôcť a doplniť svoje postavenie „alfa-samca“ v spoločnosti o dostatočné materiálne zabezpečenie, ktoré tiež symbolizuje schopnosť fyzicky ochrániť rodinu. Ale v konečnom dôsledku to bude žena, ktorá sa pre Teba rozhodne a ktorá využije svoje vnady pre ulovenie Teba. Budú sa okolo Teba točiť ako muchy okolo sladkej limonády. Ale len tie, ktoré to nevedia. Tie najkrajšie a najlepšie samice – najsilnejšie zo smečky, pôjdu na istotu. Pretože Ťa chcú a pretože Ťa dostanú. A potom si s Tebou budú robiť čo chcú. Presne tak ako to robia muži pri pekných ženách - obletujú ich, robia všetko čo im vidia na očiach a pritom si myslia že sú lovci. Omyl!

Napríklad ja ich volám tragedi. Akým prekvapením pre nich potom býva, že žena si často vyberie toho, ktorý ju má najviac „v paži“.

 

A prečo tomu tak je?

Dnes je žena lovec a jej jedinou zbraňou je výzor a správanie. Je v jej vlastnom záujme aby mala svoju zbroj vždy ostrú a pripravenú. Každá potom vedome tieto atribúty upravuje tak aby bola najlepším lovcom v okolí.

Akokoľvek si to budeme nahovárať, priatelia, v dnešnej spoločnosti nie je alfa-samcom najsilnejší muž, ktorý je schopný prebiť všetkých protivníkov v okolí. Dokonca ani ten, ktorý má najviac peňazí a za kýbel modrého z neba v špajzi na dlážke.
Je ním paradoxne žena.
Taká, ktorá si je najviac vedomá svojich kvalít a toto sebavedomie sa neštíti využiť v dosiahnutie svojich cieľov.  Ostatne, to je aj úlohou alfa–samca.

Že vám to príde nelogické? Nie nie, práve naopak, toto ich správanie je úplne prirodzené a logické. Ako sa vraví – je to s kostolným poriadkom. Ženy boli v našej pozícií v minulosti po dlhé stáročia ba tisícročia. Teraz sa role otočili tak sa správajú tak ako (by) sme sa správali my.

 

Uloviteľní a tragedi

Jednoducho povedané – ak ženu chceš, tak ju nezískaš pokiaľ nechce aj ona Teba. A aby bola vôbec šanca, že Ťa bude chcieť, musíš patriť do kategórie uloviteľných.
pozn. Uloviteľný – rozumej ten, ktorý nejaví záujem.

Tj., výhodu majú tí, ktorí toto pohopili a nelovia vedome a neobletujú ženy okato ako naspídovaný pes. A pokiaľ Ťa chce, je potrebné hrať ďalej a „nechať sa uloviť“. To je jediná možnosť ako to môže vyjsť. Áno viem, naše mužské ego pritom kňučí od bolesti a poníženia, ale dnes to tak jednoducho funguje. Buď to príjmete a prispôsobíte sa, alebo prežijete zbytok života niekde na samote s namakanou pravačkou.

Čím skôr si to uvedomíte, tým lepšie pre vás. Pretože možno pozorujete s pokročilou dobou aj pribúdajúci počet žien, ktoré sa cítia byť alfa-samcami, aj keď na to zďaleka nemajú.

 

Horšie než si myslíte

Pre tých ktorí to stále nechápu a odmietajú to poviem ešte inak – čoskoro nebudete skórovať už ani u škaredej, ku ktorej tento trend ešte neprišiel. Pretože už aj ony sa o tom dozvedajú a už aj im stúpa (seba)vedomie alfa-samcov do závratných výšin a tak si dovolia odmietnuť aj sebelepšieho chlapa, ktorý ich obletuje. Vystihnuté slovami môjho kamaráta – „na jeden prst majú 10 koko*ov“.

Možno sa pýtate čo spôsobilo, že to zašlo až sem? Kto za to môže?
Poviem vám – tragedi! Ktorí robia všetko čo vidia týmto „nežným“ polovičkám na očiach a nič za to nechcú. Sú pripravení sami zo seba spraviť bláznov a otrokov, len aby ženy zaujali. Je ich desiatky na jednu. Degradujú tak všetky doterajšie snahy nás ostatných. Umelo zvyšujú sebavedomie aj tým najhorším ženám z najhorších, čo spôsobuje prevraty od spodu systému. Môže za to tiež moderný svet a otvorená internetová komunikácia, chaty, zoznamky a smiešne hodnotenie fotografí. Toto všetko raketovo vystrelilo sebavedomie žien do takých výšin, že sa samé od seba zmenili na lovcov a nás zmenili na zberačov. A to všetko bez toho aby ste si to stihli všimnúť.

Bohužiaľ dnešné nároky žien na mužov sú vďaka tomu vyššie než im ktokoľvek z nás môže poskytnúť. Tým nechcem povedať, že všetky vzťahy medzi mužmi a ženami sú dnes hodné zatratenia a odsúdené k neúspechu. Nie nie, je to len o našej ochote prispôsobiť sa.

Nebudem už ani rozvádzať ostatné aspekty tohto hrozného faktu, ale po troške zamyslenia určite prídete z vlastných skúseností na to, prečo sa nám zdá tak nemožné ženy pochopiť.
Pretože role sa otočili, no Vy to stále nechcete pripustiť!

 

PS: Ak sa Ti článok páči, poteší ma ak mu zvýšiš karmu a ak ho budeš šíriť ďalej.
Ak si myslíš že máš čo k téme povedať, očakávam Ťa v diskusii :)
Pokračovanie (Odmietnutie ako základ)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?