Lovci a zberači: Odmietnutie ako základ

Autor: Konstantin Pavlík | 26.2.2011 o 20:25 | (upravené 27.2.2011 o 10:10) Karma článku: 6,48 | Prečítané:  1301x

Druhá časť seriálu o fungovaní vzťahov z pohľadu muža. Dnešnou témou je nie ženám a význam tohto prirodzene mužského a vodcovského správania pre Váš vzájomný vzťah.

Časť druhá. Odmietnutie ako základ

Dobrý muž a zlý muž

minulej časti Lovcov a zberačov som sa venoval vzťahu medzi mužmi a ženami ako ho chápem ja a snažil som sa vysvetliť pohnútky ktoré ženy doviedli ku osvojeniu mužského modelu správania. Dnes si povieme, ako sa začať chovať ak chcete mať situáciu opäť pod kontrolou Vy.

Už som spomenul, že za vysoké sebavedomie dnešných žien môže privysoký záujem o ne -pochválite im všetko, prispôsobíte sa a vyhoviete vo všetkom čo im vidíte na očiach a myslíte si že si tým u nich šplhnete. Priatelia, je to len ďalší obrovský omyl!

Naučte sa povedať ženám nie

Možno ste postrehli, že ženy nemajú problém povedať nie Vám. Na čokoľvek. Nepremýšľajú nad tým ako sa ku tomu postavíte, či Vás to neurazí, čí tým u Vás neklesnú. Presne tak sa správa každý sebavedomý človek, ktorý nedovolí aby s ním bolo manipulované. A platí to pre všetkých a nielen vo vzťahu ku ženám. Je jednoduchšie vyhovieť požiadavke druhých, než odmietnuť.

Musíte však pochopiť, že keď Vás žena o niečo žiada, v skutočnosti nechce aby ste spravili to o čo Vás žiada. Je to len hra a jednoduchý test ktorým okamžite zistí, kam až môže zájsť a čo si môže ku Vám dovoliť. Stúpnite jej na nohu na začiatku a uvidíte ako Vám rešpekt porastie.
Problém je že drvivá väčšina mužov si myslí že ak ženám vyhovejú a spravia to, čo sa od nich žiada, tak budú za dobrých chlapcov a v očiach žien stúpnu. Pozerajú hlúpe filmy, kde má muž imidž samostatného, no obetavého muža, ktorý je romantický, ženy obletuje a robí všetko čo im vidí na očiach. Často to zájde do takých extrémov a žena si Vás vychová do takej miery že poslúchate príkladnejšie ako psík. Paradoxom je, že napriek tomu ste presvedčený o tom že je to tak správne a že vy ste ten lovec. Že si žena zaslúži aby ku nej bolo takto pristupované.


Kľúčové je pochopiť že žena nestojí o muža, ktorý vyhovie všetkému čo chce.

Napriek tomu že to tak vždy vyzerá. Verte mi - nie je to tak. 
Každá žena si vás podvedome delí do dvoch kategórii:

1) potencionálni milenci

2) poslušní psíčkovia

Žena NIKDY nič nežiada od svojho milenca, či muža s ktorým by len bola ochotná sa vyspať. Pokiaľ nie je vyslovene príslušníčkou najstaršieho remesla. Dôvodom je že takého muža rešpektuje a považuje ho za silného jedinca, ktorý nenechá so sebou zametať. Preto si nič také voči nemu nikdy nedovolí. Svojich otrokov má na tieto požiadavky viac než dosť. Sú to ľudia ktorí ju zoberú von keď sa nudí, pozvú ju na drink či na večeru, všetko za ňu platia, vozia ju kam potrebuje a v kútiku duše veria, že ich obeta raz bude náležite ocenená. Prebuďte sa moji drahí! Nikdy nebudete ocenení.

Akonáhle vyhoviete žene v jednej veci, bude skúšať ďalej. Niežeby chcela, ale ona tú hru nehrá dobrovoľne. Je to jej prirodzenosť a podvedome si Vás stále testuje. A pokiaľ jej dovolíte aj to aj to, ani sa nenazdáte a ste jej poslušným psíčkom. Každým áno, každým ústupkom a každým prepáč na jej adresu klesáte neodvratne v jej očiach a stráca ku vám akýkoľvek rešpekt. A žena predsa nebude spať s mužom, ku ktorému necíti rešpekt.

Uvedomte si, že problémom nie je, že by žena nevedela tieto veci oceniť. Avšak by sa tým dostala do kolobehu niečo za niečo. A ona tak fungovať nechce. Nijaká žena si nechce pripadať ako ľahká žena a nechce mať pocit že sa predáva. Ona chce o muža bojovať, tak ako muž chce bojovať o ňu. Väčšina žien totiž v skutočnosti nestojí o to aby ste pre ne niečo robili, aby ste im platili večere a aby ste boli poslušný psík. Nestoja ani o to aby sa všetko robilo podľa nich, nestoja o Vaše ospravedlnenia. To, že to vyzerá akoby to chceli je len súčasťou testovacieho procesu, na základe ktorého si Vás radí do jednej z vyššie uvedených dvoch kategórií. V skutočnosti len chcú aby ste si stáli za svojim slovom a nemenili ho kvôli nej. Chcú aby ste boli sebavedomý a rozhodný - nesmú mať pocit že môžu dostať od vás všetko a môžu o všetkom rozhodovať. Za žiadnu cenu jej nedávajte najavo že je pre Vás prvoradá a spravíte pre ňu čokoľvek. Bárs by to tak aj bolo.

Vyskúšajte pohľadať v sebe posledné zvyšky hrdosti, sebavedomia a mužnosti a jasne a zreteľne povedzte ženám nie. Uvidíte úplne iný svet, v ktorom ony budú Vám odpovedať áno.

PS: Ak sa Ti článok páči, poteší ma ak mu zvýšiš karmu a ak ho budeš šíriť ďalej.
Ak si myslíš že máš čo k téme povedať, očakávam Ťa v diskusii :)
Pokračovanie nabudúce

EDIT: na základe reakcií v diskusii pokladám za dôležité upresniť, že cieľom tohto článku NIE JE hovoriť ženám na všetko nie. Cieľom článku je naučiť mužov hovoriť NIE bez strachu o následky :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?